Нормативно-правове забезпечення організації реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року

Увага! Реєстрація на ЗНО - 2022 розпочнеться з 1 лютого по 4 березня 2022 року

І ЕТАП РЕЄСТРАЦІЇ – формування та оформлення реєстраційної картки. Особа, яка виявила бажання брати участь у ЗНО-2022, має зайти на офіційний сайт Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua), відкрити сервіс«Зареєструватися» і далі діяти за інструкцією.

ІІ ЕТАП РЕЄСТРАЦІЇ– надсилання до Одеського регіонального центру реєстраційних документів у два способи:

- Заклади освіти формують та надсилають до Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти реєстраційні документи випускників поточного навчального року і списки осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання за адресою: а/с 247, м. Одеса, 65114.

- Особа, яка вже має повну загальну середню освіту (випускники минулих років), повинна особисто надіслати реєстраційні документи рекомендованим листом до Одеського РЦОЯО за адресою: а/с 247, м. Одеса, 65114.

До Одеського РЦОЯО відправляються:

1. Копія паспорта громадянина України. (Норму, щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в тестуванні, вилучено. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства - паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку).

2. Оформлена Реєстраційна картка. Не забудьте у спеціально відведених місцях реєстраційної картки наклеїти дві однакові фотокартки для документів розміром 3х4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері).

3. Копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років). Увага! На копіях документів, які подаються для реєстрації, повинен бути напис про засвідчення документа, що складається зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

ІІІ ЕТАП РЕЄСТРАЦІЇ– отримання від Одеського регіонального центру Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат) та інформаційних матеріалів.

Особі, яка зареєстрована для проходження зовнішнього оцінювання (далі – учасник зовнішнього оцінювання), регіональний центр виготовляє та надсилає реєстраційне повідомлення учасника ЗНО, Сертифікат та інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2022 рік»:

• випускникам минулих років – за адресою, зазначеною в реєстраційній картці.

• випускникам поточного навчального року – за адресою закладу освіти, де вони навчаються. Вручення індивідуальних конвертів забезпечують заклади освіти.

Для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру створюється персональна інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому.

КОНТАКТИ ОРЦОЯО: м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 26

Сайт: http://www.test-center.od.ua/

E-mail: rc.odesa@od.tesportal.gov.ua

У 2022 РОЦІ ЗНО ПРОЙДЕ З 23 ТРАВНЯ ДО 17 ЧЕРВНЯ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня № 635 урегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з 4 навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 11 предметів:

українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, хімія,

фізика, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2022 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов'язково скласти:

– українську мову і літературу; – математику або історію України (на вибір учасника); – ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

У 2021 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2022 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Варто також наголосити на тому, що 2022 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури обов'язково проходитимуть усі учні.

Календар ЗНО-2022 (Основна сесія)

23 травня - фізика

26 травня - хімія

31 травня - українська мова і література

03 червня - математика

06 червня - іспанська мова, німецька мова, французька мови

07 червня - англійська мова

10 червня - історія України

14 червня - географія

17 червня - біологія



Відео-інструкція формування реєстраційної картки

https://www.youtube.com/watch?v=BeXZdWZHQTw

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;

для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК “МОЄ ЗНО”

Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання розроблено мобільний додаток «Моє ЗНО», що дає змогу отримати розклад обраних тестувань, адреси пунктів для проходження зовнішнього оцінювання, а також результати тестування на власний мобільний пристрій. Серед основних функцій додатку:

  • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,
  • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,
  • завчасні нагадування про наближення тестування,
  • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,
  • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО,
  • можливість переглядати у додатку результати ЗНО за минулий рік.

Доступ до функцій мобільного додатка можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням:

Завантажити з App StoreЗавантажити з Google Play
Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 398

Коментарi